Jakie są Najlepsze Diamentowe Alternatywy?

P: Pomagam narzeczonej zaprojektować mój pierścionek zaręczynowy, a ja zdecydowałam się na diament. Uwielbiam blask diamentu, ale wolałabym coś bardziej odpowiedzialnego społecznie. Zastanawiam się nad białym szafirem. Co polecasz?

Kocham kiedy klienci zadają mi to pytanie, ponieważ jestem stale badań i wypróbowuje najnowsze alternatywy diamentów. I widzę, dlaczego kusi cię biały szafir: To jest 9 w skali twardości (diamenty to 10), nie będzie kosztować narzeczonej rękę i nogę, i brzmi pięknie. Ale tu jest wielka wada:  Białe szafiry nie mają ognia z diamentu. Oczywiście, mogą błyszczeć pierwszego dnia, kiedy je nosisz, ale wkrótce olej, brud i kurz zgromadzą się pod kamieniem i stępią jego blask. (Poza tym, szafir nie zawsze jest bardziej odpowiedzialnym społecznie wyborem).

Zamiast tego, sugeruję użycie Moissanite. Choć ma on nieprzezroczystą zieloną naturę, minerał ten jest krystalicznie czysty, gdy powstaje w laboratorium. Ma współczynnik załamania światła podobny do diamentu i przy 9,25 w skali twardości jest twardszy od szafiru. Moissanit doskonale nadaje się do codziennego użytku, a kamień zachowa zarówno swój blask i ogień, jak i to, co rzeczywiste.  
Pierścienie zaręczynowe z moissanitem w różnych kształtach

Ale tylko dlatego, że moissanit jest wytwarzany w laboratorium, a nie w ziemi, nie znaczy, że jest tani. W rzeczywistości, podczas gdy Moissanite jest znacznie mniej kosztowne niż diament, kamienie Moissanite może być dość blisko ceny naturalnych białych szafirów. Więc podczas gdy nie są one tanie, per se, można uzyskać duży, piękny wygląd bez zbankrutowania.

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać rozważając Moissanite: Po pierwsze, jedyną prawdziwą wadą kamienia jest to, że ma lekki odcień. Trudno go dostrzec gołym okiem, ale niektóre cięcia, jak cięcie księżniczki, będą miały więcej koloru niż inne. Najlepiej jest trzymać się okrągłego lub poduszkowego cięcia i kamienia, który ma 2 karaty lub mniej.

Po drugie, jeśli robisz zakupy online dla syntetycznego diamentu lub diamentowy symulant, zrób sobie przysługę i badania firmy przed zakupem. Wiele z nich jest godnych zaufania, ale niektóre będą starały się przekazać kawałek sześciennej cyrkonu jako prawdziwej rzeczy. Widziałem to już wcześniej, więc zaufaj mi, opłaca się odrobić pracę domową przed zakupem.