Jak nosić biżuterię z szafirami?

Czy wiesz, że szafir, kamień urodzenia dla września, jest jednym z najtwardszych kamieni szlachetnych oprócz diamentu? Symbol pokoju i spokoju, jego trwałość sprawia, że szafir jest doskonałym uzupełnieniem dla biżuterii zaręczynowej. Szafir jest zazwyczaj koloru niebieskiego, choć istnieją również inne odcienie; "fantazyjne" odmiany zawierają kolor żółty, fioletowy, pomarańczowy i zielony.

W tym wpisie przedstawiamy 4 wskazówki, jak tej jesieni wzbogacić biżuterię z niebieskim szafirem.

Wybierz swój metal

Dobra wiadomość jest taka, że szafir dobrze łączy się zarówno ze złotem, jak i srebrem, dwoma głównymi metalami używanymi w nowoczesnej biżuterii, więc nie musisz wybierać ulubionego. Twój wybór będzie ostatecznie zależał od tego, jak będzie wyglądał Twój strój. Na przykład, jeśli planujesz nosić kolor różowy lub żółty, złoto będzie bardziej atrakcyjnym uzupełnieniem niż srebro.

Zachowaj podstawowy styl

Czerń pasuje do wszystkiego, dlatego nie ma wątpliwości, że szafirową biżuterię należy łączyć z małą czarną, dżinsami lub skórzaną kurtką i czarną bluzką. Żywy niebieski będzie przyciągającym wzrok detalem Twojego zestawu, dlatego pamiętaj o doborze odważnej biżuterii.

Kolory uzupełniające

Na kole barw, kolor znajdujący się naprzeciwko innego koloru jest jego dopełnieniem. Czym dokładnie jest kolor uzupełniający? To odcienie, które w połączeniu dają kolor w skali szarości. Umieszczone obok siebie, kolory dopełniające tworzą kontrast, który często jest bardzo modny. Koralowy pomarańcz i szafirowy błękit to uderzające połączenie na następną noc w mieście.

Bądź jasny

Ludzie często popadają w rutynę noszenia ciemnych kolorów w chłodniejszych miesiącach. Szafirowa biżuteria to dodatek, który wręcz prosi się o łączenie z innymi jasnymi kolorami. Świętuj żywość tej jesieni z szafirowym błękitem i zieloną kombinacją kolorów, która sprawi, że będziesz zwracać na siebie uwagę na lewo i prawo, czy to podczas rozmowy o pracę, czy na randce.

W Hannoush Jewelers of Connecticut, mamy największy wybór biżuterii ślubnej w okolicy i wspaniałe pomysły na prezenty dla najbardziej wyjątkowych osób w Twoim życiu. Odwiedź jedną z naszych dogodnych lokalizacji CT dzisiaj do sklepu nasz wybór biżuterii szafir i więcej.