Wszystko, co musisz wiedzieć o dbaniu o swój diament: Część II

 Dzisiaj chciałbym się skupić na tym, co możesz zrobić, aby wyglądał pięknie przez wiele lat. Ponieważ chodzi o to, że diamenty są bardzo twarde i dość trwałe, ale są też drogie i cenne. Traktuj je tak, jakby były cenne (bo są!). Oto moje sprawdzone wskazówki, jak dbać o swój diamentowy pierścionek między regularnymi przeglądami a czyszczeniem.
 
Wiedzą, kiedy go usunąć.
Biżuteria przeznaczona do codziennego użytku, jak pierścionek zaręczynowy, jest zbudowana tak, aby wytrzymać większość czynności, takich jak robienie łóżka lub mycie podłóg. Ale jeśli masz zamiar wystawić pierścień na coś ciężkiego, jak skały, lub coś ze stali, jak sztangi lub garnki i patelnie, najlepiej usunąć go wcześniej. Chociaż nie jesteś narażony na ryzyko uszkodzenia diamentu, możesz wgnieść metalową opaskę lub wtyki.
 Basen
Zdejmij biżuterię przed skokiem!
Zawsze go suszyć.
Za każdym razem, gdy zmywasz diament na mokro ręce, kąpiesz się, zmywasz naczynia i suszysz go. To dlatego, że za każdym razem, gdy mokre kamienne powietrze wysycha, pozostaje na nim odrobina pozostałości, która z czasem może stępić blask. Jestem wielkim fanem suszenia z szybkim podmuchem suszarki do włosów lub, gdy mnie nie ma, biegnę na cykl pod automatyczną suszarką do rąk. Jeśli uderzasz do basenu lub jacuzzi, upewnij się, że wcześniej usunąłeś wszelką białą złotą biżuterię. Z czasem, powtarzające się narażenie na działanie chemikaliów może spowodować korozję metalu.
Pierścień angażujący, który wpadł do śmieci!
Bądź sprytny w przechowywaniu.
Tak jak w przypadku nieruchomości, lokalizacja jest wszystkim, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, gdzie przechowywać biżuterię. Moja rekomendacja numer jeden? Trzymaj swoje diamenty jak najdalej od śmieci (zaufaj mi w tej kwestii). Unikaj również kładzenia ich na ladę lub komodę, gdzie mogą przypadkowo spaść. Zamiast tego zainwestuj w dedykowany stojak lub miskę, gdzie będziesz mógł bezpiecznie przechowywać swoje drogie przedmioty.
 
Niech to ubezpieczy.
Diamenty nie są tanie, nie mówiąc już o ich wartości sentymentalnej. Chroń swoje, ubezpieczając je albo przez ubezpieczenie właściciela domu, albo na osobnym jeźdźcu. (Polecam Jeweler's Mutual.) Polisa nie kosztuje wiele, ale spokój, który oferuje jest bezcenny. A ponieważ diamenty stale zwiększają swoją wartość, należy je oceniać co pięć lat i w razie potrzeby wykupić ubezpieczenie.