Jak dobrze sfotografować pierścionek

Jeśli planujesz wesele, ważnym elementem procesu planowania jest wybór fotografa. A kiedy już znajdziesz swojego idealnego fotografa, prawdopodobnie omówisz preferowany styl zdjęć i sporządzisz listę kontrolną zdjęć, które zdecydowanie chcesz zrobić. Podczas tej rozmowy gorąco polecamy poprosić fotografa o zrobienie zabawnych zdjęć swoich pierścionków! Będziesz zaskoczony, jak często jest to pomijane, a zdjęcia pierścionków utrwalą Twoje odwieczne symbole miłości.

Jeśli twój fotograf nie uchwyci twoich pierścionków, nie bój się! Zamieściliśmy również kilka wskazówek, jak zrobić wyjątkowe zdjęcia pierścionków za pomocą własnego aparatu lub smartfona.

Przeczytaj dalej dla niektórych zdjęć obrączki ślubnej inspiracji od fotografów z całego kraju.

INSPIRACJA I POMYSŁY
Nie brakuje kreatywnych zdjęć pierścieniowych w mediach społecznościowych. Uchwycenie przyciągającego uwagę obrazu wymaga odrobiny wyobraźni! Niektóre z naszych ulubionych ujęć z Pinteresta, Facebooka i Instagramu śledzą jeden z poniższych tematów:

AKCESORIA ŚLUBNE
Uchwyć pierścionek zaręczynowy, opaski ślubne lub wszystkie trzy w ujęciu zawierającym niektóre z akcesoriów panny młodej.

Pierścień zaangażowania zrównoważony na bucie
Ten podstępny akt balansowania ukazuje również piękne miejsce ślubu.

Pierścień ślubny na Sukni Narzeczonej
Sama suknia ślubna jest tłem dla tej wspaniałej obrączki zaręczynowej halo. 

Pierścień ślubny na obcasie do butów
Po tym, jak zrezygnujesz z prób równowagi między obuwiem butem, nadal możesz dostać przykuwający uwagę strzał piętą!

Zestaw pierścionków ślubnych z butami
Zbierz wszystkie pierścienie, aby symbolizować swój związek. 

PRZEDSTAWIAĆ SWOJE PASJE
Pokaż pierścionki z przywiązaniem do ulubionych rzeczy, niezależnie od tego, czy jest to hobby, cel podróży, czy nawet jedzenie!


Myśliwi i miłośnicy outdooru mogą wykorzystać swoje trofea z poroża lub sprzęt jako rekwizyt, jak w przypadku tej opaski ślubnej z poroża jelenia.

Gitarzyści, pianiści i muzycy wszystkich odmian mogą postawić swoje pierścienie na swoich instrumentach. Ten pierścień ma nawet wbudowaną strunę gitarową!

Audiofilowie i winylowi puryści mogą umieścić swój pierścień na ulubionej płycie, aby uzyskać minimalistyczny wygląd.

Jak whiskey na skałach? Spróbuj pozować pierścień z drewna beczki z whiskey na trochę lodu i pstryknij zdjęcie, zanim się ześliźnie!

ANGAŻOWAĆ SIĘ
Ostatecznie, to o ludzi za pierścieniami naprawdę się troszczą. Zróbcie miejsce!

Trzymanie rąk z obrączkami ślubnymi
Podziel się swoim szczęściem z przytulnymi zdjęciami domowymi.

Palce pierścieniowe
Czujesz się nerwowy? Niech twoi zwolennicy zrobią podwójną robotę! 

Trzymanie rąk z obrączkami ślubnymi
Poświęćcie chwilę podczas próby sukniowej, aby złapać siebie ubranych do dziewiątki!

WESELE

Jeśli jesteś w stanie myśleć w ogóle o tym wielkim dniu, postaraj się pamiętać, że wszystkie Twoje plany dotyczące miejsca i dekoracji tworzą piękne tło, które jest już dostosowane do Twojego stylu!

Wyjmij więcej z bukietu i użyj go jako rekwizytu, albo...

Pierścień kwiatowy
...Użyj tych samych kwiatów, żeby zrobić opaskę ślubną!

Obrączki na Zaproszenie Ślubne
Umieść pierścionki na kopii swoich zaproszeń do budowania emocji online przed imprezą.

ROBIENIE LEPSZYCH ZDJĘĆ PIERŚCIONKA
Świetny, kreatywny pomysł na zdjęcie pierścionka to wszystko dobrze... ale jak ty to właściwie robisz?

Nie musisz być profesjonalnym fotografem ani wydawać ogromnych sum na sprzęt fotograficzny, aby uchwycić niesamowite zdjęcia swoich obrączek. Wystarczy tylko trochę zrozumieć, jak działa Twój smartfon lub aparat fotograficzny, podstawowe pojęcie o oświetleniu oraz Twoja własna kreatywność!

LIGHTING
Absolutnie najważniejszym czynnikiem na każdym zdjęciu jest oświetlenie. Kontrolowanie oświetlenia zmienia wszystko o tym, jak pojawia się obiekt zdjęcia. Jako obiekt, biżuteria często wygląda najlepiej, gdy jest fotografowana w tak zwanym "miękkim świetle". Czym więc jest miękkie światło i jak je stworzyć?

Jelenie Pierścień Antlera w Światle Twardym
TWARDE ŚWIATŁO
Miękkie światło, czyli światło rozproszone, jest najłatwiejsze do zrozumienia przez to, co nie jest: twarde światło. Światło twarde jest jak światło słoneczne w bezchmurny, letni dzień, gdzie światło słoneczne promieniuje prosto na wszystko i powoduje wyraźne obszary i wyraźne cienie. Sprawia to, że biżuteria wygląda "dziwnie" lub bardzo kontrastowo, ale również tworzy ostre refleksy. W trudnym świetle, wnętrze tej opaski ślubnej z poroża jelenia wygląda jak bałagan!

Pierścień jelenia w delikatnym świetle
ŚWIATŁO OPROGRAMOWANIA
I odwrotnie, w dni pochmurne, gdy światło słoneczne wędruje przez chmury, wszystko jest oświetlone bardziej równomiernie, a cienie są mniej wyraźne. Jest to miękkie światło, które ma tendencję do owijania się wokół przedmiotów i pokazywania większej ilości szczegółów. Nadal pojawiają się odbicia, ale podkreślają one kształty obiektu. To czyni go idealnym do uchwycenia piękna Twoich pierścieni!

Aby znaleźć miękkie światło, znajdź okno, które jest w cieniu i z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Do rozproszenia światła użyj kawałka papieru do drukarki lub białego arkusza. To takie proste!

Konfiguracja zdjęć pierścieni DIY Ring
Ta łatwa konfiguracja DIY została zaaranżowana na gzymsie okna i wykorzystuje tylko prosty improwizowany stojak na telefon i kartkę papieru, aby uchwycić prosty portret tego meteorytowego pierścienia.

Pierścień meteorytowy sfotografowany za pomocą smartfona
Dzięki tej prostej konfiguracji, uchwyciliśmy ten obraz. Został przycięty, ale nie ma żadnych edycji ani filtrów!

PODSTAWOWE USTAWIENIA KAMERY
Aby uzyskać jak najbardziej kreatywną kontrolę nad zdjęciem, będziesz chciał wykorzystać moc otworu przysłony obiektywu. W większych aparatach fotograficznych jest to fizyczna bariera wewnątrz obiektywu, która otwiera się i zamyka, aby wpuścić więcej lub mniej światła. W smartfonach ze stałym obiektywem efekt ten jest symulowany przez oprogramowanie (istnieją dziesiątki darmowych lub niedrogich aplikacji, które pozwalają na dostosowanie smartfonu youriPhone lub Android). Wartość przysłony steruje głębią ostrości obrazu, czyli tym, jak bardzo obraz jest ostry w danym momencie. Wartości przysłony są wymienione jako "F-stop" i wahają się od F/0,95 do F/32. Im niższa wartość F-stop, tym mniejszy staje się obszar ostrości.