Grawerowane pierścienie - pięć rzeczy, które musisz wiedzieć

Czym dokładnie jest grawerowanie obrączek? Mój telefon zadzwonił w pewien deszczowy dzień. Miły facet o imieniu Lon powiedział: "Moja dziewczyna Sue chce grawerowane pierścienie. Rozmawialiśmy o stylach pierścionków, które lubi, ponieważ chcę stworzyć dla niej pierścionek zaręczynowy. Jeszcze nie zacząłem procesu projektowania. Czy wiesz, co ona ma na myśli, kiedy mówi, że chce 'grawerowane obrączki?'".

"Lon, to jest dobre pytanie. Piszę ten wpis na blogu dla Ciebie i innych facetów, którzy potrzebują więcej informacji na temat tego, czym są grawerowane obrączki."

Grawerowanie obejmuje wiele terytoriów

Co dokładnie ma na myśli Sue, gdy prosi o wygrawerowaną obrączkę? Czy Sue mówi o dacie ślubu i obu inicjałach wpisanych w trzon, czy też o sentencji, a może o słodkim imieniu dla niej?

Lub może Sue być odnoszące się do skomplikowanych wzorów wyryte na górnej powierzchni jej życzył dla zaangażowania pierścień? Innymi słowy dekoracyjne wzory?

Odpowiedź: może i jedno i drugie. Musimy tylko dowiedzieć się, jaki rodzaj grawerowania Sue chce i jaka metoda grawerowania należy poprosić. Oto szybkie wyjaśnienie typów grawerowania i wybór metod w posiadaniu go zrobić.

Przeczytaj więcej na:  http://siudeknew.pl/

Dwa główne rodzaje grawerowania pierścieni zdefiniowane

1) Grawerowanie napisów

Imiona, daty i wiadomości wygrawerowane na wewnętrznym trzonku pierścienia nazywane są "grawerowanie napisów".

Pary powszechnie dodać ten rodzaj grawerowania do ich ślubu lub zaangażowania pierścienie do dalszej personalizacji ich pierścienie.

2) Grawerowanie dekoracyjnego wzoru na zewnętrznej stronie obrączki

Tworzenie vintage czuć na powierzchni pierścienia za pomocą kwiatowych, zamiatanie wzorów, lub maleńkie zdjęcia, ręcznie wygrawerowane, sprawia, że pierścień wyjątkowy.

Często zdarza się, że małe, dokładne i skomplikowane szczegóły na obrączce nie mogą być odtworzone w procesie rzeźbienia w wosku i odlewania. Gdy pierścionek jest już gotowy, grawerowanie ręczne jest wykonywane.

Grawerowanie ręczne jest również wykonywane na bardziej nowoczesnych obrączkach. To nie jest tylko sekret rocznika pierścienia.

Co dalej z grawerowanymi obrączkami?

Jeśli chcesz grawerowanie napisów, będziesz chciał wiedzieć swoje wybory metod grawerowania.

pierścionki

Trzy metody grawerowania pierścieni używane w grawerowanie napisów

1) Grawerowanie maszynowe

W grawerowaniu maszynowym, Twój pierścionek jest mocowany w imadle na maszynie.

Podczas gdy grawer śledzi szablon, (wzór,) litery lub symbolu, który zostanie wpisany, odpowiednie ostre narzędzie graweruje twój kawałek biżuterii.

Szablony są czynnikiem ograniczającym w grawerowaniu maszynowym. Musisz wybrać jedną z oferowanych przez nich czcionek.

Zazwyczaj grawerowanie nie jest głębokie, ale litery są bardziej schludne i jednolite niż grawerowanie ręczne.

2) Ręcznie grawerowane obrączki

Ten rodzaj grawerowania jest znany od tysięcy lat. Ponieważ jest to zrobione ręcznie, to jest niedoskonałe, ale ... to jest wyjątkowy i uważam, że to urocze.

Grawerowanie ręczne pozwala również na swobodę wyboru symboli i różnych stylów liternictwa w rozmiarach i czcionkach, gdzie nie ma szablonu dla grawera maszynowego.

Ręcznie grawerowane obrączki są zazwyczaj głębiej wytrawiane, dzięki czemu przekaz trwa dłużej.

Różnorodność grubości w obrębie jednej litery lub symbolu jest zaletą grawerowania na obrączkach. Dzięki temu uzyskujemy ciekawiej wyglądające litery i symbole. Dodatkowo, grawerunek przechodzi od płytkiego do głębokiego i z powrotem do płytkiego na każdej literze lub symbolu. W związku z tym tworzy głębię i zainteresowanie, które jest unikalne i artystyczne w swoim ręcznie wykonanym pięknie.

Aby uzyskać więcej przykładów grawerowania ręcznego sprawdź"Grawerowanie pierścień sygnet".

3) Grawerowanie laserowe

Maszyny laserowe są drogie, ale oferują dużą elastyczność, szczególnie w zakresie wyboru rozmiaru i stylu czcionki.

Operator grawerki laserowej programuje Twoją wiadomość na komputerze. Mogą oni pracować na podstawie dostarczonych przez Ciebie dzieł sztuki lub czystych wydruków z nietypowymi czcionkami lub symbolami. Jeśli chcesz, aby Twoja wiadomość została wygrawerowana w obcym języku, Twoje dzieło będzie mogło zostać powielone. Daje to większą wszechstronność w wyborze.

Cytaty biblijne lub dłuższe słowa nie zmieszczą się na wewnętrznej stronie obrączki. Ale czasami to jest to, co chcesz. Grawerowanie laserowe jest jedyną opcją, gdy potrzebujesz więcej słów lub symboli wewnątrz tego pierścienia.

Komputerowa precyzja, którą uzyskuje się przy grawerowaniu laserowym, pozwala na dłuższe wiadomości. Możesz potrzebować szkła powiększającego, aby je odczytać. Zdarzyło mi się nawet wygrawerować pocałunek wewnątrz pierścionka!

Operator grawerowania laserowego może ustawić krótsze lub dłuższe czasy przebywania wiązki laserowej wykonującej grawerowanie. Dlatego też za pomocą grawerowania laserowego można wytrawiać alternatywne metale inne niż złoto, takie jak wolfram, tytan i stal nierdzewna. Te alternatywne metale wymagają dłuższego czasu na grawerowanie i często nie mogą być grawerowane maszynowo lub ręcznie.

Obecnie nawet diamenty mogą być grawerowane. Dzięki grawerowaniu laserowemu.

Wielkość czcionki laserowo wygrawerowane na girlandy, (najszersza cienka krawędź), z diamentu jest tak mały, to może być postrzegane tylko pod dużym powiększeniem.

Metoda najczęściej używane do dekoracyjnego grawerowania na zewnątrz pierścienia

Hand Engraving jest najczęstszą metodą grawerowania ozdobnych wzorów na zewnątrz pierścieni.

Grawerunek na obrączce powyżej, został zainspirowany moim rysunkiem, który wykonałem siedząc z moją klientką Anne. Vasken, mój grawer, wziął rysunek i używając różnej szerokości metalu, z którym miał do pracy, zinterpretował nasz pożądany wzór. Moja klientka Anne powiedziała, "To jest czynnik wow dziesięć na grawerowanie!".

 

Ręczne grawerowanie jest formą sztuki i wygląda niesamowicie na obrączkach ślubnych. Ręcznie rzeźbiony metal tworzy drobne ostre szczegóły i odbija światło w różny sposób, co odróżnia go od innych metod grawerowania.

Nowo ręcznie grawerowane obrączki często błyszczą się tak bardzo, że ludzie myślą, że są małe diamenty ustawione tam, gdzie tylko grawerowanie żyje.