Ponownie wypolerowany klejnot zyskuje nową jakość życia - Jak działa polerowanie klejnotów

Carol kochała swój pierścionek z tsavorytem i diamentem. Zaczęło się jak wszystkie dobre biżuteryjne miłości. Wszystko błyszczy i cieszy.

Ale, tak jak fakt, że twój samochód nie działa wiecznie bez tuningu i okazjonalnej pracy szczegółów i woskowanie, biżuteria może stracić swój blask w czasie.

Co się stało z jej pierścionkiem?

Carol myślała, że jej kamień szlachetny był brudny. Właściwie to Tsavorite był porysowany.

Technicznie rzecz biorąc, miał przetarte połączenia fasetowe. (Wszystkie małe płaskie płaszczyzny i ostre błyszczące kąty zostały starte).

Podczas gdy Tsavorite zderzał się z fizycznym wszechświatem i został porysowany, diament wypadł z jej bocznego kanału i złoto porysowało się na tyle, że straciło swój blask.

Czy to był koniec linii dla pierścionka Carol?

Nah, to jest Calla Gold, Santa Barbara Jeweler's blog post, nie Billie's Bad News Blog. Wyglądało na to, że mały Tsavorite miał swój dzień, ale to nie jest sposób, w jaki grał.

To jest szczęśliwy blog o odkupieńczej mocy niesamowite Jewelers, o złamane biżuterii, przeprojektowanie starych funky, out-of-date biżuterii do wielkich nowych up-to-date bling, blog o tym, jak można zaprojektować biżuterię, że naprawdę chcesz! Ale dzisiaj Biżuteria Naprawa Extraordinaire jest w centrum uwagi.

Więc Carol pierścionek nie było być liczone na zewnątrz.

Dobry Lapidarny jest najlepszym przyjacielem miłośnika biżuterii

Lapidarium, tnie, poleruje i fasetuje kamienie szlachetne. Tsavorite Carol trafił do mojego ulubionego Lapidarium, gdzie został poddany polerowaniu i ponownemu fasetowaniu. (The re-buffing of the title.)

Właściwie to kamień szlachetny Carol został ponownie wypolerowany i ponownie wypolerowany!

Co jeszcze zrobiliśmy?

Jej bezel setting (obręcz trzymająca kamień szlachetny,) for the Tsavorite was also re-built, her gold buffed and her lost diamond replaced.

Po ponownym ustawieniu jej Tsavorite pisnęłam. Wyglądało to tak niesamowicie.

Nigdy nie poddawaj się

Jeśli masz kamień szlachetny, który wygląda, "po prostu nudne i straszne", to może nie być koniec dla niego. Wystarczy spojrzeć na te przed i po zdjęciach i zobaczyć, co zostało zrobione dla Carol. To była moja niebieska wstążka ulubiona naprawa miesiąca.

Czy jeden z Twoich pierścionków został odrzucony, ponieważ stracił swój blask?

Czy masz "Przed" pragnąc być "Po"?

To dzwoni do Ciebie. Wyzywam Cię, abyś zajrzał do swojego pudełka z biżuterią!

Noś ją, nie magazynuj!