Co o Moissanite dla Twojego pierścionka zaręczynowego?

Dam Ci historię, co to jest, pro's i con's z Moissanite, i porady, jak najlepiej wybrać i kupić to należy wybrać, aby przejść w dół ścieżki Moissanite.

Kto odkrył Moissanite?

Moissanite został odkryty przez francuskiego chemika, Henri Moissan, a później nazwany na jego cześć. Materiał został znaleziony w kraterze w Arizonie w 1893 roku. Krater powstał 50 000 lat temu.

Początkowo myślał, że znalazł diamenty. Dopiero po dokładniejszym zbadaniu sprawy zdał sobie sprawę, że odkrył coś zupełnie nowego. Minerał nazywał się węglik krzemu.

To była bardzo mało seksowna nazwa. Wiceprezes Tiffany and Co i ekspert gemm George Kunz polecił zmianę nazwy materiału jakości gemm, aby uhonorować dr Moissan.

Czy Amator Rock Hound stoją szansę na znalezienie jego własne dostawy?

Naturalnie występujący moissanit jest rzadkością na Ziemi. Tak bardzo, że chyba że masz swój własny statek kosmiczny i dostęp do pasa asteroid, Twoja jedyna alternatywa handlowa są laboratoryjnie uprawiane kamienie. Co nie jest koniecznie złą rzeczą.

Jakie są właściwości Moissanite'a?

Moissanite jest wykonany z węglika krzemu i tajnego procesu. W zależności od tego, która publikacja naukowa czytać, Moissanite ma twardość wszędzie od 9,2 do 9,25 w skali Mohsa, co stawia go bliżej rubin i szafir na 9, niż diament-na szczycie skali-na 10,0.

Oznacza to, że jest to dość twardy kamień i że, w przeciwieństwie do miękkich, bardziej scratch-able CZ, to nie będzie zarysować jak dużo i wyglądają nudne na dwudziestej piątej rocznicy ślubu.

Moissanite pokazuje również dobry ogień i iskrzenie, jak również zazwyczaj o wielkiej jasności. Sprawdź światło powrót obraz na górze bloga. Moissanite jest bardzo sparkly. I nadal iskrzy, gdy brudne, co czyni go doskonałym wyborem dla codziennego pierścienia nosić.

Firma, która sprawia, że to ma politykę tylko sprzedaży VS Clarity i powyżej. Więc prawdopodobnie nie trzeba patrzeć na jeden pod lupą, aby wiedzieć, że ma dobrą jasność.

Jak dużo kosztuje moissanite?

Moissanite kosztuje znacznie mniej niż diamenty. Podczas gdy jeden karat diamentu może kosztować $ 5,000, podobnie wielkości moissanite może ustawić tylko z powrotem $ 700.

Należy pamiętać, choć, że podczas gdy rozmiar diamentu jest mierzona przez wagę (w karatach), Moissanite jest zwykle mierzona w milimetrach. To dlatego, że ich wagi są różne. Z tego powodu chciałbyś zamówić Moissanite 6.5mm, aby uzyskać jeden podobny w wielkości do 1ct diamentu.

Czy Moissanite nadaje się do pierścieni ślubnych?

To zależy. Jeśli jesteś purystą i nalegać na tradycyjne, naturalnie występujących kamieni szlachetnych dla obrączki, diamenty są drogą do zrobienia. Moissanites są laboratorium uprawiane.

Naturalne diamenty wziąć miliony lat, aby utworzyć i można powiedzieć, że jest częścią historii planety. Moissanites nie były na całym świecie tak długo. W rzeczywistości, szczególny jeden patrzysz na może być tylko wokół od ostatniego wtorku. (Żartując, to trwa dłużej niż to, aby je stworzyć.)

Diamenty są stosunkowo drogie w porównaniu do Moissanites. Jeśli chcesz większy kamień, ale nie może sobie pozwolić na pierwszy, można dostać ten ostatni. W dół linii, jeśli zdecydujesz, że chcesz włączyć go do diamentu, przez wszystkich środków, tak zrobić. Swapping jeden kamień szlachetny dla innego jest wspólne i łatwe do zrobienia.

Trzy powody, dla których ludzie mogą nie kupić go, mimo że jest tańszy i wystarczająco twardy

Istnieją trzy powody, dla których ludzie mogą wybrać diament pierwszy:

1. Diamenty są symbolem wiecznej miłości i Moissanite nie jest. Więc byłbyś pozwalając wszystkim myśleć, że to diament, ponieważ działa jak jeden. To może dostać się do rodzaju błędu, jeśli wszyscy twoi przyjaciele mają diament i po prostu udawać, że masz diament. Jak może masz pusty symbol miłości.

2. Pewnego dnia twoje dzieci dostaną twoje obrączki ślubne i mogą być przygnębiony, aby dowiedzieć się, że nie jest to cenny diament. Jeśli kiedykolwiek potrzebują pieniędzy w nagłych wypadkach, że Moissanite nie dostanie go dla nich. To nie jest po prostu cenne jak diament jest.

3. Jeśli jesteś facetem i zdecydujesz się dostać swoją dziewczynę pierścionek zaręczynowy z wielkością kamienia chce i projekt chce i umieścić w Moissanite, bo to wszystko, co można sobie pozwolić, a ty nie mów jej, dobrze ona będzie się dowiedzieć. I to może stać się brzydkie.

Cztery właściwe sposoby, aby zrobić Moissanite

1. Jeśli masz zamiar użyć Moissanite, zapytaj swoją dziewczynę, czy ona jest w porządku z tym. To zajmuje się powodem numer trzy powyżej.

2. Porównaj swoje Moissanite obok siebie do diamentu z G kolor. Upewnij się, że jesteś wygodny z różnicą w wyglądzie i kolorze tego Moissanite. Forever Brilliant wersja kosztuje nieco więcej, ale ma wspaniały biały kolor, który kocham.

3. Spójrz na Moissanite pod normalnym świetle, brzydkie światło, i światło na zewnątrz, a nie tylko jasny sklep diament światło, które sprawia, że każdy kamień wygląda niesamowite.

4. Nie należy wybierać szmaragdowy kształt cięcia, jak to powiększa obecność wszelkich, różne od diamentu wygląd, w Moissanite klejnot. I jak rundy genialny cięcie najlepiej jak to maksymalizuje piękno moissanite.

Trzy White Color Choices w Moissanite

Moissanites nie są wszystkie takie same. Kiedy były one po raz pierwszy na rynku miały lekko zielonkawy odcień. To było słabe, ale to było tam. Technologia poprawiła się i teraz mają trzy opcje.

Wybór #1

Forever Classic - jego kolor w skali GIA (Gemological Insititute of America) jest pomiędzy J i K. Jest to klejnot z nutą zieleni, szarości lub żółci.

Wybór #2

Forever Brilliant - jego kolor w skali GIA to G, H i I. Miłą rzeczą w tym wyborze jest ciepło, które można uzyskać z tego wyboru. Lubię Forever Brilliant w projektach w stylu vintage.

Wybór #3

Forever One - jego kolor w skali GIA to D, E i F. Są to najwyższe bezbarwne klasy. Jest to ich premium, najbardziej niesamowity moissanit. Właściwości optyczne tego stylu dają wspaniałe iskrzenie z lodową jasnością. To jest ten, który polecam dla moich par chcących prosty lub nowoczesny design.

Każdy z tych wyborów gem jest wewnętrznie bez skazy.

Kolorowy Moissanite

Jest niespodzianka w moissanite wszechświata. Są one oferują ich blask w kolorach. Jestem nowy do tych lovelies. Znalazłem teale moissanite, ponieważ zdałem sobie sprawę, że nie ma wielkiego wyboru dla moich klientów, którzy chcą teale kolorowy klejnot.

Miłą rzeczą w teale moissanite, oprócz ładnego miękkiego koloru jest to, że będzie trzymać jego iskrę lepiej niż typowy kolorowy kamień z powodu zdolności moissanite do załamania światła mocniej niż kolorowe kamienie szlachetne.