Wszystko, co musisz wiedzieć o dbaniu o swój diament: Część I

Diamenty są superbohaterami klejnotów: wszystkie są błyskotliwe i ogniste oraz pozornie kuloodporne. I owszem, choć to prawda, że są to najtwardsze kamienie dookoła, mogą też wykazywać oznaki codziennego zużycia. Ich kryptonit? Brud. Olej, komórki skóry, gnój i brud nie tylko przyćmiewają naturalny blask kamienia, ale mogą również gromadzić się pod zębami, powodując rozluźnienie, a nawet wypadanie kamienia. Na szczęście, dbanie o kamień jest dość proste. Dzisiaj zajmiemy się tym, jak ją oczyścić i zadbać o nią.
 
Co miesiąc: Oczyść Diament
Ten krok jest kluczowy i wymaga tylko odrobiny smaru do łokcia i kilku rzeczy, które już masz w domu. Najprostszą i najlepszą drogą jest namoczenie diamentu w małej miseczce wody z mydłem (najlepiej mydło do naczyń). Używając czystej szczoteczki do zębów, zmyj kamień i stwardnienie, zachowując szczególną ostrożność przy czyszczeniu wokół części, która dotyka Twojej skóry. Spłukać. Następnie połóż biżuterię na suchej ściereczce i wysusz ją suszarką do włosów.
  Ultrasonic Cleaner, jeśli wolisz, wymień roztwór mydła na jakiś środek do czyszczenia okien i namocz w nim biżuterię na około 20 minut. Amoniak poluzowałby wszelkie twarde zabrudzenia za kamieniem. Następnie szoruj element szczoteczką do zębów, spłucz go wodą i dokładnie osusz. Caveat: Nigdy nie używaj amoniaku na perłach, szmaragdach, opalach czy inkrustacjach.

Można też kupić ultradźwiękowy środek czyszczący (ich cena wynosi około 40 dolarów), który świetnie sprawdza się w przypadku diamentów. Moja rada? Aby uzyskać maksymalny blask, użyj ciepłej wody i Simple Green. Ten biodegradowalny środek czyszczący dość szybko rozbija olej.
  Czyszczenie diamentów Keurig
Czyszczenie obrączki przy pomocy ekspresu do kawy KeurigPomoc w usuwaniu uporczywych zabrudzeń? Napełnić ekspres do cappuccino lub ekspres do kawy Keurig zwykłą wodą. Przytrzymaj biżuterię za pomocą pęsety i umieść ją pod strumieniem wypływającej gorącej wody. Następnie włóż ją do miski z wodą z mydłem i wyczyść szczoteczką do zębów. Caveat: Nie rób tego na żadnej biżuterii z perłami, szmaragdami, opalami czy inkrustacji.

Jeśli DIY nie jest w Twoim stylu, po prostu zabierz diament do lokalnego jubilera w celu bezpłatnego, profesjonalnego czyszczenia parą. Możesz go kupić gdzie indziej. Jubilerzy naprawdę lubią świadczyć tę usługę.
 
Każdego roku: Miej to na uwadze
Masz coroczne badanie fizyczne, prawda? Pokaż swoje diamenty tego samego rodzaju miłości i mieć profesjonalnego jubilera dać im raz w roku, zwłaszcza jeśli masz cztery-pierścień. Standardowa kontrola jest bezpłatna i obejmuje sprawdzenie każdego kamienia pod kątem szczelności, sprawdzenie wysokości pręta dla kamienia, ocenę ogólnej integralności oraz oczyszczenie elementu.

Uwaga: Jeśli masz białe złote kawałki, rozważ możliwość zanurzenia ich co roku w rodzie. Usługa jest przystępna cenowo - może kosztować około 30 - 50 dolarów - i sprawi, że będą one wyglądać jak nowe.